Հիփոթեքային վարկեր անշարժ գույքի ձեռքբերման նպատակով
Ձեռք բեր քո բնակելի անշարժ գույքը IDBank-ի շահավետ հիփոթեքային վարկերով՝ Բանկի սեփական միջոցներից։ Ստացիր բարձր սահմանաչափ՝ մինչև 125,000,000 դրամ կամ 250,000$*:
Բանկի սեփական միջոցներից հիփոթեքային վարկ ձեռք բերելիս տրվում են մի շարք արտոնություններ՝ ներառյալ Rocket Line թվային սահմանաչափ և վարկային գիծ վարկի մինչև 5%-ի չափով։
* - ԱՄՆ դոլարով վարկերը տրամադրվում են բացառապես ՀՀ ռեզիդենտ չհանդիսացող ֆիզիկական անձանց:
Բանկի հետ համագործակցող կառուցապատողների ցանկ
IDBank-ի հիփոթեքային վարկերը ոչ միայն շահավետ են, այլև ունեն առավելություններ
Մինչև 10 մլն ՀՀ դրամի չափով
ԱՄՆ դոլար
120 ամիս 240 ամիս
Կանխավճարի չափը
Անհրաժեշտ է ընտրել Ձեզ համար նախընտրելի կանխավճարի չափը ստորև նշված սանդղակից
0% 25% 50% 75% 100%
Ձեռք բեր քո անշարժ գույքը Ազգային հիփոթեքային ընկերության միջոցով
Ձեռքբերում՝ «Երիտասարդ ընտանիքին մատչելի բնակարան» ծրագրով
Rocket Line՝ մինչև 10 մլն ՀՀ դրամի չափով
Վարկային գիծ՝ հիփոթեքային վարկի մինչև 5%-ի չափով
0.25%-ով ցածր տոկոսադրույք՝ IDsalary փաթեթին միանալու դեպքում
Տարեկան անվանական տոկոսադրույքը սկսվում է 7.4%-ից
IDsalary փաթեթին միանալու դեպքում 0.25%-ով ցածր տոկոսադրույք
IDsalary
Աշխատավարձային անհատական փաթեթներից օգտվելու դեպքում հիփոթեքային վարկի տոկոսադրույքը նվազում է 0,25%-ով։ IDsalary փաթեթով դուք ինքներդ եք որոշում՝ որտեղից ստանալ աշխատավարձը։
Ձեռքբերում․ Բանկի սեփական միջոցներով - Հատուկ առաջարկներ
125,000,000 ՀՀ դրամ
մինչև 10,000,000 ՀՀ դրամ
Հիփոթեքային վարկի մինչև 5%-ի չափով, ոչ ավել, քան 5,000,000 ՀՀ դրամ
Վարկային գիծը կարող է տրամադրվել Visa Travel, Idram Visa Rocket և Վարկային գծերի տեղեկատվական ամփոփագրով սահմանված քարտատեսակներով։
Հաստատուն տոկոսադրույք՝ առաջին 36 ամիսների համար կամ առաջին 6 ամիսների համար / 12.25%-14․5% /ԱԲՀՏ+(2.95%-5.2%)
12.98% - 16․74%
Սկսած 0% կանխավճարից
ձեռքբերվող անշարժ գույք/գրավի իրավունք, եթե վարկ/գրավ հարաբերակցությունը կազմում է մինչև 90%։
վարկ/գրավ հարաբերակցությունը 90 %-ը գերազանցելու դեպքում ՝
1. ձեռք բերվող անշարժ գույք/գրավի իրավունք
2. Այլ անշարժ գույք
90%
ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձ
Հիփոթեքային վարկին զուգահեռ տրամադրվող վարկային գծի և Rocket Line սահմանաչափի տրամադրման վերաբերյալ որոշման վավերականության ժամկետը սահմանվում է 30 աշխատանքային օր, իսկ մնացած դեպքերում գործում է վարկային գծի և Rocket Line վարկատեսակի տեղեկատվական ամփոփագրերով սահմանված ժամկետները։
Հաստատված վարկի որոշման վավերականության ժամկետը լրանալուց հետո երեք ամսվա ընթացքում վարկի տրամադրման վերաբերյալ որոշումը կարող է վերահաստատվել առանց լրացուցիչ դիմում ներկայացնելու, եթե վարկառուի(համավարկառուի) և ընտանիքի անդամների վարկային պատմությունները և եկամուտները էական փոփոխությունների չեն ենթարկվել։
*Անհրաժեշտության դեպքում Բանկի կողմից կարող է պահանջվել թարմացնել եկամուտները հիմնավորող փաստաթղթերը։
1. ամուսինների և հնարավոր համավարկառուների ընդհանուր ամսական զուտ եկամտի հանրագումարը չպետք է գերազանցի 800,000 ՀՀ դրամը 2. ամուսինները չպետք է հանդիսանան այլ բնակելի անշարժ գույքի (բնակելի տան կամ բնակարանի) սեփականատերեր, բացառությամբ, եթե տվյալ բնակարանում/բնակելի տանը հաշվառված անձանց 1 շնչի հաշվով բաժին է ընկնում 18 քմ--ից պակաս տարածք
3. անշարժ գույքը պետք է ձեռք բերվի մշտական բնակության նպատակով
Վերավարկավորվող վարկի տոկոսադրույք մինչև -1%, նվազագույնը 12.95%
Վերավարկավորվող վարկի մնացորդային ժամկետ, առավելագույնը 240 ամիս
idcoin
1% idcoin վերավարկավորվող գումարի չափից
Idcoin-ի ստացման հնարավորությունը տրամադրվում է վարկի ստացման ամսաթվին հաջորդող ամսվա մինչև 5-րդ աշխատանքային օրը։ Փաստացի ստացման ենթակա idcoin-ի չափը որոշվում է՝ ելնելով դրանց ամբողջությամբ օգտագործման դեպքում ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված վճարման ենթակա հարկերը նվազեցված չափով: Idcoin-ի ստացման հնարավորությունը տրամադրման համար օգտագործվում է Բանկում գրանցված բջջային հեռախոսահամարը։ Ընդ որում, եթե Բանկում առկա չէ գրանցված հեռախոսահամար, կամ թերի է՝ idcoin ստացման հնարավորությունը չի տրամադրվում։
Սպառողական վարկ
Վերավարկավորվող հիփոթեքային վարկի գումարի մինչև 10 % լրացուցիչ վարկի տրամադրում ՝ համաձայն Rocket վարկի տեղեկատվական ամփոփագրի։
- գրավի պայմանագրից ծագող Բանկի իրավունքի պետական իրավասու մարմնում գրանցման վճար*։
*ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի կողմից տրամադրվող միասնական տեղեկանքի և գրավի պայմանագրից ծագող Բանկի իրավունքի պետական իրավասու մարմնում գրանցման վճարները Բանկում գործող ARPIS ծրագրի միջոցով ձևակերպման դեպքում տեղեկանքի տրամադրման վճար չի գանձվում։ Ծախսերը Բանկի կողմից իրականացվելու դեպքում, եթե վարկառուն վարկն ամբողջությամբ վաղաժամկետ մարում է տեղափոխմանը հաջորդող 24 ամիսների ընթացքում, ապա վարկառուն փոխհատուցում է սույն կետում նշված Բանկի կողմից կատարված ծախսերը, ինչպես նաև 3․3 կետում նշված idcoin-ները։
06․09․24 - 02․04․25 գործող սակագներ
2.66 MB
01.08.23-05.09.24 գործող սակագներ
2.64 MB
13.05.23-31.07.23 գործող սակագներ
2.65 MB
19.04.23 - 12.05 23 գործող սակագներ
06.02.23 -19.04.23 գործող սակագներ
2.83 MB
14.11.22-06.02.23 գործող սակագներ
2.74 MB
15.07.22-14.11.22 գործող սակագներ
2.89 MB
30.03.22-15.07.22 գործող սակագներ
493.43 KB
22.02.22-30.03.22 գործող սակագներ
3.28 MB
15․07․21-26․11․21 գործող սակագներ
5.33 MB
40.91 KB
Լողացող տոկոսադրույքը հաշվարկվում է ԱԲՀՏ-ի հիման վրա։ ԱԲՀՏ-ն Կենտրոնական բանկի կողմից հրապարակվող բանկային համակարգում «մեկ տարուց ավելի» ժամկետով ներգրավված ավանդների միջին կշռված տոկոսադրույքն է: ԱԲՀՏ-ն Բանկի կողմից սահմանվում է/վերանայվում է/ տարեկան երկու անգամ՝ մայիս և նոյեմբեր ամիսներին։ Յուրաքանչյուր վարկի գծով լողացող տոկոսադրույքը կարող է բարձրանալ կամ նվազել առավելագույնը ԱՄՆ դոլարի դեպքում ՝ երկու տոկոսային կետով, իսկ ՀՀ դրամի դեպքում` չորս տոկոսային կետով։
Փաթեթում առկա ծառայությունները և արտոնությունները տրամադրվում են հիփոթեքային վարկերի ամբողջ ժամանկահատվածի համար և սակագինը նախատեսված է հենց փաթեթի սպասարկման համար։
Հիփոթեքային վարկը տրամադրվում է ՀՀ դրամով
Վարկի նվազագույն գումարը 5,000,000 ՀՀ դրամ է, առավելագույն գումարը ՝ 125,000,000 ՀՀ դրամ։ Rocket Line` մինչև 10 000 000 ՀՀ դրամ։ Ինչպես նաև, մինչև 50% վարկ-գրավ հարաբերակցության դեպքում եկամուտների  վերլուծություն չի կատարվում, և վարկի առավելագույն գումարը այդ դեպքում պետք է կազմի 50 մլն․ դրամ
Տարեկան անվանական լողացող տոկոսադրույք՝ 37-ից մինչև 240 ամիսների համար կամ 6-ից մինչև 240 ամիսների համար ԱԲՀՏ+ [2.95%-5.2%], տարեկան փաստացի տոկոսադրույք՝ 12.98%- 16.74%

Ипотечные кредиты с целью приобретения недвижимости
Приобретай жилую недвижимость по выгодным ипотечным кредитам IDBank из собственных средств банка. Получи высокий лимит до 125,000,000 ֏.
При приобретении ипотечного кредита из собственных средств банка предоставляется ряд льгот, включая Цифровой лимит Rocket Line в размере до 10 000 000 драм РА  и кредитную линию в размере до 5% кредита.
*-Кредиты в долларах США предоставляются исключительно физическим лицам, не являющимся резидентами РА.
до 10 000 000 драм РА
При присоединении пакета IDsalary.
USD
120 мес. 240 мес.
0% 25% 50% 75% 100%
Приобретение с Национальной ипотечной компанией
Приобретайте свою недвижимость через национальную ипотечную компанию
Годовая номинальная процентная ставка начинается с 13%
Пакет IDhome
Получите свой ипотечный кредит на эксклюзивных условиях, воспользовавшись пакетом IDhome
Сберегательный счет
Действующая в банке процентная ставка + 0,5%
Rocket Line - до 10 000 000 драм РА
Кредитная линия - до 5% от суммы ипотечного кредита
Вид кредита доступен в драмах РА
Процентная ставка ниже 0.25% при присоединении пакет IDsalary
Доллар США*
5,000,000 Драм РА, 10,000 Доллар США
125,000,000 Драм РА, 250,000 Доллар США
В размере до 10 000 000 драм РА
В размере до 5% ипотечного кредита, не более 5,000,000 драм РА
Кредитная линия может быть предоставлена картами Visa Travel, Idram Visa Rocket и типами карт, указанными в информационной сводке Кредитных линий
Фиксированная процентная ставка в течение первых 36 или 6 месяцев, плавающая процентная ставка начиная с 37-го месяца до 240 месяцев или начиная с 6-го месяца до 240 месяцев
12.25%-14․5% /РПСБА+(2.95%-5.2%)
12.98% - 16․74%
Начиная от 0% предоплаты
Приобретаемая недвижимость/право залога, если соотношение кредит/залог составляет до 90%.
В случае, если соотношения кредит/залог превышает 90%:
1. Приобретаемая недвижимость/право залога,
2. Другая недвижимость
90%
м. Банковский счет открывается как для заемщика, так и для созаемщика в валюте кредита согласно действующим в Банке тарифам.
Осуществляется со стороны сотрудника: • Плата за оценку предмета залога,
Физическое лицо, являющееся резидентом РА,
Все филиалы Банка, сайт idbank.am, Контактный центр
Срок действия решения о предоставлении кредитной линии и лимита Rocket Line, предоставляемого параллельно с ипотечным кредитом, устанавливается в 30 рабочих дней, а в остальных случаях - сроки, устанавливаются информационными сводками кредитной линии и кредита Rocket Line.
4. При приобретении со вторичного рынка стоимость приобретения не более 25 миллионов драм РА, в то же время оценочная рыночная стоимость не более 26 миллионов драм РА,
а при приобретении с первичного рынка (непосредственно от застройщика) стоимость приобретения имущества не более 30 миллионов драм РА, в то же время оценочная рыночная стоимость не более 31 миллионов драм РА.
Номинальная годовая процентная ставка
Процентная ставка рефинансирования кредита -1 минимум 12,95%
Остаточный срок рефинансируемого кредита - максимум 240 месяцев
idcoin
1% idcoin от суммы рефинансирования
Возможность получения idcoin предоставляется до 5-го рабочего дня месяца, следующего за датой получения кредита. Размер idcoin-ов, подлежащих фактическому получению, определяется при вычете налогов, подлежащих уплате в соответствии с законодательством РА в случае их полного использования. Для предоставления возможности получения idcoin используется номер мобильного телефона, зарегистрированный в Банке. При этом, если в Банке отсутствует зарегистрированный номер телефона или он является неправильным, возможность получения idcoin не предоставляется
Потребительский кредит
Предоставление дополнительного кредита в размере до 10 % от суммы рефинансируемого ипотечного кредита в соответствии с информационным бюллетенем Rocket кредита
* В случае оформления оплат за единую справку, предоставляемую государственным комитетом кадастра при Правительстве РА, и регистрацию права Банка, вытекающего из договора о залоге, в уполномоченном государственном органе, через действующую в Банке программу ARPIS плата за справку не взимается. В случае осуществления расходов Банком, если заемщик полностью досрочно погашает кредит в течение 24-х месяцев после переноса, то заемщик возмещает расходы, понесенные Банком, указанные в настоящем пункте, а также idcoin-ы, указанные в пункте 3.3.
Тарифы действующие с 06.09.24-02.04.25
3.30 MB
Тарифы действующие с 01.08.23-05.09.24
3.11 MB
3.10 MB
3.09 MB
3.15 MB
Тарифы действующие с 14.11.22 до 06.02.23
Тарифы действующие с 15.07.22 до 14.11.22
408.58 KB
Тарифы действующие с 15.07.21 до 30.03.22
538.44 KB
Ипотечный кредит предоставляется в драмах РА
Заемщиком и созаемщиком могут быть физические лица старше 21 года, при этом их возраст на момент окончания срока погашения кредита не должен превышать 65 лет.
Годовая номинальная плавающая процентная ставка: на срок от 37 до 240 месяцев или на срок от 6 до 240 месяцев составляет РПСБА+ [2,95% - 5,2%]. Годовая эффективная процентная ставка составляет 12,98% - 16,74%.