Անձնական և այլ տվյալների մշակման, տեղեկատվության հավաքագրման, օգտագործման և փոխանցման վերաբերյալ հրապարակային համաձայնության ձև
ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆ
ԱՆՁՆԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՄՇԱԿՄԱՆ, ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՀԱՎԱՔԱԳՐՄԱՆ, ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ԵՎ ՓՈԽԱՆՑՄԱՆ, ԻՆՉՊԵՍ ՆԱԵՎ ԻՐԱՎԱՍՈՒ ԱՅԼ ՊԵՏԱԿԱՆ ԵՎ ՈՉ ՊԵՏԱԿԱՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻՑ, ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՑ ՀԱՐՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
Տվյալների շրջանակը, որոնք մշակելու իրավասություն է տրվում «ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ-ին (այսուհետ նաև՝ «Բանկ», գրանցման համար՝ 9, ՀՎՀՀ՝ 00005409)՝ անձի (հետագա տեքստում՝ «Հաճախորդ») կողմից սույն համաձայնությունը որևէ եղանակով (փաստաթղթային/էլեկտրոնային) հաստատելու դեպքում.
ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ԱՆՁԻ (ԱՅԴ ԹՎՈՒՄ՝ ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԵՐ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ) ՀԱՇԻՎՆԵՐԻ ԵՎ ՔԱՐՏԵՐԻ ԲԱՑՄԱՆ ԵՎ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ՀԱՄԱՐ, ԱՎԱՆԴՆԵՐԻ ՆԵՐԴՐՄԱՆ,ՆԵՐԴՐՈՒՄԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՍՏԱՑՄԱՆ ԵՎ ՊԱՀԱՏԵՂԵՐԻ ՎԱՐՁԱԿԱԼՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ, ԻՆՉՊԵՍ ՆԱԵՎ ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ԱՆՁ ՀԱՃԱԽՈՐԴՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ ՀԱՇՎԻ ԲԱՑՄԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ ԳՈՐԾԱԴԻՐ ՄԱՐՄՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ՝ ՈՐՊԵՍ ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ԱՆՁԻ ՓՈԽԿԱՊԱԿՑՎԱԾ ԱՆՁԻ  ԱՆՀՐԱԺԵՇՏ ԱՆՁՆԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ՝
1. Հաճախորդի անձնական և Հաճախորդին վերաբերող տվյալները.
1.1. անուն, երկրորդ անուն(հայերեն և անգլերեն), ազգանուն, նաև նորը (հայերեն և անգլերեն), հայրանուն (հայերեն և անգլերեն),
1.2. անձը հաստատող փաստաթղթի տեսակ, այդ թվում՝ նախկին (անձնագիր, նույնականացման քարտ, ծննդյան վկայական, արտասահմանյան անձնագիր, արտասահմանյան ծննդյան վկայական, Ձև 9 տեղեկանք, Ձև 1 փաստաթուղթ, կոնվենցիոն ճամփորդական փաստաթուղթ, ժամանակավոր անձը հաստատող փաստաթուղթ, կացության քարտ, անձը հաստատող վկայական, զինգրքույկ, տեղեկանք Անձնագրային և վիզաների վարչության անձնագրային բաժնից (ԱՎՎ ԱԲ), Անձնագրային և վիզաների վարչության ճամփորդական փաստաթուղթ (ԱՎՎ ՃՓ), վերադարձի վկայական, բիոմետրիկ անձնագիր, փախստականի վկայական և այլն), փաստաթղթի համար, փաստաթուղթը տրամադրող բաժին, քաղաքացիություն, երկրորդ քաղաքացիություն, փաստաթղթի տրման ամսաթիվ, փաստաթղթի վավերականության ժամկետ, անձը հաստատող փաստաթղթում առկա լուսանկար,
1.3. ազգություն,
1.4. ծննդավայր (մարզ, համայնք, երկիր), ծննդյան վայրի հասցե,
1.5. հանրային ծառայության համարանիշ կամ այն չունենալու մասին տեղեկանք,
1.6. կենսունակության (ողջ/ մահացած) կարգավիճակ,
1.7. ծննդյան ամսաթիվ,
1.8. սեռ (արական/իգական),
1.9. կրթություն (չունի/միջնակարգ/միջին մասնագիտական/բարձրագույն/թերի բարձրագույն/թերի միջնակարգ/մագիստրատուրա/տարրական/ավագ դպրոց),
1.10. աշխատանք, զբաղմունք,
1.11.  ՀՀ բնակության կոդ, ՀՀ բնակության մարզ, համայնք, բնակավայր, փողոց, տուն, շենք, տան տեսակ, բնակարան, գրանցման հասցե, երբվանից է բնակվում) Հաշվառման և բնակության հասցեներ,
1.12. էլեկտրոնային փոստ,
1.13. հեռախոսահամար,
1.14. ամուսնական կարգավիճակ (ամուսնացած/ամուսնացած չի եղել/ամուսնալուծված/այրի/ամուրի),
1.15. ՔԿԱԳ-ում գրանցված ակտի ամբողջական համար (այդ թվում՝ սերիա), տեսակ, գրանցման ամսաթիվը, բաժանմունքը, վկայական(ներ)ի համար(ներ)ը, վկայական(ներ)ի տրման ամսաթիվը, նույնականացման համար:
2.  Կատարողական վարույթին վերաբերող տվյալներ՝
2.1. կոդը,
2.2. մուտքի ամսաթիվը,
2.3. հարուցման համարը, բնույթը, բաշխման կարգը,
2.4. պարտապանի անունը, հասցեն,
2.5. բռնագանձման ենթակա գումարի չափը,
2.6. վարույթի մնացորդը,
2.7. կատարողական թերթի համարը/նախկին համարը, տրման ամսաթիվը,
2.8. վարույթի վիճակը։
ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ԱՆՁԻ (ԱՅԴ ԹՎՈՒՄ՝ ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԵՐ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ) ԱՆԳՐԱՎ ԵՎ ԳՐԱՎՈՎ ԱՊԱՀՈՎՎԱԾ ՎԱՐԿԵՐ[1] ՍՏԱՆԱԼՈՒ ՀԱՄԱՐ, ԻՆՉՊԵՍ ՆԱԵՎ ՈՐՊԵՍ ԵՐԱՇԽԱՎՈՐ, ՓՈԽԿԱՊԱԿՑՎԱԾ ԱՆՁ ՀԱՆԴԵՍ ԳԱԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԱՆՀՐԱԺԵՇՏ ԱՆՁՆԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ
ՍՈՒՅՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅԱՆ 1-ԻՆ ԵՎ 2-ՐԴ ԿԵՏԵՐՈՎ ՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ՏՎՅԱԼՆԵՐԸ, ԻՆՉՊԵՍ ՆԱԵՎ՝
3.  Հաճախորդին սեփականության իրավունքով պատկանող ավտոտրանսպորտային միջոցի (ԱՏՄ) տվյալներ՝
3.1.  ունիկալ ID,
3.2.  նույնացման համարը (VIN),
3.3.  շարժիչի հզորությունը (ձիաուժ),
3.4.  քաշն առանց բեռնվածության,
3.5.  գույնը,
3.6.  փաստաթղթի համարը,
3.7.   հաշվառման համարանիշի տեսքը,
3.8.   թափքի տեսակը,
3.9.   կարգավիճակը,
3.10. սեփականության վկայականի համարը,
3.11. պետական հաշվառման վկայականի համարը,
3.12. տեսակի խումբը,
3.13. մոդելը,
3.14. վառելիքի տեսակը,
3.15. տարանցիկ համարանիշը,
3.16. հատուկ նշումների վերաբերյալ տեղեկատվություն,
3.17. հենասարքի համարը,
3.18. թողարկման տարեթիվը,
3.19. տեսակը,
3.20. առավելագույն թույլատրելի բեռնվածությունը,
3.21. հաշվառման ամսաթիվը,
3.22. շարժիչի համարը,
3.23. ժամանակավոր հաշվառման համարը,
3.24. դեղին հաշվառման համարը,
3.25. մակնիշը,
3.26. տիպարը,
3.27. կիրառված սահմանափակումները,
3.28. գրավադրման մասին տվյալները (գրավադրման ամսաթիվ, գրավադրված գումարի չափ, գրավադրված գումարի արտարժույթ, գրավադրման վայր, թույլատրվում է վերագրավադրել, թե ոչ, այդ թվում՝ գրավատուի վերաբերյալ սույն համաձայնության 1-ին կետում նշված տեղեկատվությունը),
3.29. սեփականության ծագման-ավարտի ամսաթիվ։
4. Հաճախորդին սեփականության իրավունքով պատկանող գույքերի վերաբերյալ տվյալներ՝
4.1. անշարժ գույքի միավորի էլեկտրոնային նույնականացման համարը,
4.2. անշարժ գույքի միավորի հասցեն (մարզ, համայնք, հասցե),
4.3. հողամասի նպատակային նշանակությունը՝ ըստ ՀՀ հողային օրենսգրքով սահմանված ՀՀ հողային ֆոնդի դասակարգման,
4.4. հողամասի գործառնական նշանակությունը կամ հողատեսքը՝ ըստ ՀՀ հողային օրենսգրքով սահմանված ՀՀ հողային ֆոնդի դասակարգման,
4.5. հողամասի մակերեսը,
4.6. հողամասի նկատմամբ գրանցված իրավունքի տեսակը,
4.7. շենք/շինությունների նպատակային նշանակությունը,
4.8. շենք/շինությունների տեսակը,
4.9. շենք/շինությունների գումարային մակերեսը,
4.10. շենք/շինությունների նկատմամբ գրանցված իրավունքի տեսակը,
4.11. իրավունքների գրանցման ամսաթիվը,
4.12. գործարքից ծագող իրավունքների գրանցման ամսաթիվը,
4.13. գույքի ձեռքբերման հիմքում ընկած գործարքի տեսակը,
4.14. գույքի ձեռքբերման պայմանագրի գինը և արժույթը,
4.15. գույքի ձեռքբերման գործարքի մյուս կողմի տվյալները (ֆիզիկական անձի անուն, ազգանուն, հայրանուն, անձնագրի սերիա, համար, ՀԾՀ, բնակության վայրի հասցեն, իրավաբանական անձի լրիվ անվանումը, ՀՎՀՀ,
4.16. գույքի օտարման գործարքի մյուս կողմի (ձեռքբերողի, վարձակալի) տվյալները (ֆիզիկական անձի անուն, ազգանուն, հայրանուն, անձնագրի սերիա, համար, ՀԾՀ, բնակության վայրի հասցեն, իրավաբանական անձի լրիվ անվանումը, ՀՎՀՀ),
4.17. գույքի օտարման պայմանագրի գինը և արժույթը՝ հատուցելի գործարքների դեպքում,
4.18. եկամուտներ։
Ստորագրելով կամ որևէ եղանակով հաստատելով սույն համաձայնությունը՝
1.  Հաճախորդը տալիս է իր անվերապահ համաձայնությունը՝ մինչև իր՝ Բանկի հետ գործարար իրավահարաբերության մեջ մտնելը և այդ իրավահարաբերության ընթացքում (բացառությամբ պահպանումից) Հաճախորդի կողմից նշված ծառայությունից օգտվելու համար կամ անձի՝ որոշակի կարգավիճակով հանդես գալու համար անձին նույնականացնելու, որոշումներ ընդունելու, կարծիք ձևավորելու, իրավունքներ ձեռք բերելու կամ իրավունքներ կամ արտոնություններ տրամադրելու կամ իրավունքները սահմանափակելու կամ զրկելու նպատակներով (ընդ որում՝ անձի վերաբերյալ տեղեկությունները Բանկը կարող է հավաքագրել իրավաչափ ցանկացած եղանակով, ինչպես անմիջապես իրենից, այնպես էլ՝ օրենքով չարգելված ցանկացած այլ աղբյուրներից) մշակել, այդ թվում՝ հավաքագրել, ամրագրել, մուտքագրել, համակարգել, կազմակերպել, պահպանել, վերափոխել, վերականգնել, փոխանցել (Բանկի հետ համագործակցության կամ քաղաքացիական այլ պայմանագրերի հիման վրա ծառայություններ մատուցող անձանց կամ կազմակերպություններին (այդ թվում՝ օտարերկրյա), ՀՀ և օտարերկրյա ֆինանսական կազմակերպություններին, որոնք Բանկի հետ կնքել են գաղտնիության պահպանման համաձայնություններ կամ նման պարտավորություն ունեն օրենքի ուժով), ուղղել, ուղեփակել, ոչնչացնել, օգտագործել, ինչպես նաև՝ մեկից ավելի անգամ դիմել, կատարել հարցումներ ցանկացած պետական կամ տեղական ինքնակառավարման մարմնին, այդ թվում՝ ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչությանը, ՀՀ ոստիկանությանը, Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման ծառայությանը, ՀՀ հարկադիր կատարման ծառայությանը, ՀՀ կադաստրի կոմիտեին, ՀՀ ԱՆ իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալությանը, ՀՀ Կենտրոնական բանկին, ինչպես նաև՝ տվյալներ մշակող ցանկացած մարմնի/անձի, այդ թվում՝ «Բանկային գաղտնիքի մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված մարմնին/անձին, ստանալ, ինչպես նաև տրամադրել Հաճախորդի վերաբերյալ անհրաժեշտ (այդ թվում՝ «Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված և պաշտպանվող) վերոշարադրյալ տվյալները։
2. Հաճախորդը գիտակցում է, որ տրամադրված տեղեկությունները և տվյալները՝ կախված դրանց բովանդակությունից, կարող են ազդել «ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ-ի կողմից կայացվող համապատասխան որոշումների վրա։
3. Հաճախորդը հավաստում է, որ տեղեկացված է և գիտակցում է, որ տվյալները կարող են տրամադրվել Բանկի աշխատակիցներին, ովքեր իրավասու են զբաղվելու տվյալների մշակմամբ։
4. Հաճախորդը սույնով ընդունում է, որ իր հետ իրավահարաբերության դադարեցումից հետո անձնական տվյալների մշակումը դադարում է, բացառությամբ պահպանման, ընդ որում՝ այդ նպատակով Հաճախորդի անձնական տվյալները գաղտնագրվում են, և սահմանափակվում է բոլոր անձանց հասանելիությունը այդ տվյալներին (տվյալները կարող են հասանելի դառնալ միայն ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված դեպքերում)։ Այդ տեսքով տվյալները պահպանվում են 100 տարի ժամկետով։
5. Հաճախորդը  հաստատում է, որ տեղեկացված է, որ կարող է ցանկացած ժամանակ ծանոթանալ իր անձնական տվյալներին, պահանջել դրանց ուղղում կամ ոչնչացում, եթե անձնական տվյալներն ամբողջական կամ ճշգրիտ չեն կամ հնացած են կամ ձեռք են բերվել անօրինական ճանապարհով կամ անհրաժեշտ չեն մշակելու նպատակներին հասնելու համար:
6. Հաճախորդը հաստատում է, որ տեղեկացված է, որ ցանկացած ժամանակ կարող է հետ կանչել սույն համաձայնությունը՝ դիմելով Բանկին գրավոր՝ հաստատված ստորագրությամբ կամ էլեկտրոնային եղանակով՝ հաստատված էլեկտրոնային թվային ստորագրությամբ, որի դեպքում Բանկը պետք է դադարեցնի Հաճախորդի հետ գործարար հարաբերությունները, ինչը ենթադրում է Բանկի նկատմամբ առկա բոլոր պարտավորությունների կատարում, որից հետո Բանկը պարտավոր է դադարեցնել անձնական տվյալներ մշակելը և ոչնչացնել տվյալները՝ հետկանչն ստանալու օրվան հաջորդող տասն աշխատանքային օրվա ընթացքում։ Բանկը պարտավոր է ոչնչացնելու պահից երեք աշխատանքային օրվա ընթացքում տեղեկացնել անձին անձնական տվյալները ոչնչացնելու մասին։ Ընդ որում, ոչնչացումը կատարվում է վերոնշյալ 4-րդ կետով սահմանված կարգով։
7. Հաճախորդը հավաստում է, որ կարդացել է սույն համաձայնությունը և հավաստում է, որ համաձայնության տեքստն իր համար ամբողջությամբ հասկանալի, ընկալելի և ընդունելի է։
Տվյալների մշակող է հանդիսանում՝ «ԱյԴի Բանկ» Փակ Բաժնետիրական Ընկերությունը (հասցե՝ ՀՀ, ք Երևան, Վարդանանց փ. 13):
[1] Ընդ որում, Վարկ տերմինը սույն hամաձայնության մեջ ներառում է նաև վարկային գիծը, օվերդրաֆտը, երաշխիքը, ակրեդիտիվը, ինկասո հաշվարկները և վարկային ռիսկ պարունակող այլ պրոդուկտները
Արխիվ
Անձնական և այլ տվյալների մշակման, տեղեկատվության հավաքագրման, օգտագործման և փոխանցման, ինչպես նաև «ԱՔՌԱ ՔՐԵԴԻԹ ՌԵՓՈՐԹԻՆԳ» ՓԲԸ-ից և իրավասու այլ պետական և ոչ պետական մարմիններից, կազմակերպություններից հարցումներ կատարելու վերաբերյալ հրապարակային համաձայնության ձև /գործել է մինչև 30․11․24թ․/

Согласие об обработке персональных данных, сборе, использовании и обмене информации, а также о направлении запросов в другие компетентные государственные органы и неправительственные организации
СОГЛАСИЕ
ОБ ОБРАБОТКЕ ПЕРСОНАЛЬНЫХ ДАННЫХ, СБОРЕ, ИСПОЛЬЗОВАНИИ И ОБМЕНЕ ИНФОРМАЦИИ, А ТАКЖЕ О НАПРАВЛЕНИИ ЗАПРОСОВ В ДРУГИЕ КОМПЕТЕНТНЫЕ ГОСУДАРСТВЕННЫЕ ОРГАНЫ И НЕПРАВИТЕЛЬСТВЕННЫЕ ОРГАНИЗАЦИИ
Объем данных, которые ЗАО «АйДи Банк» (далее именуется также «Банк»; регистрационный № 9, ИНН: 00005409) уполномочено обрабатывать в случае подтверждения настоящего Согласия лицом (далее – «Клиент») любым способом (документальным/электронным):
ПЕРСОНАЛЬНЫЕ ДАННЫЕ, НЕОБХОДИМЫЕ ДЛЯ ОТКРЫТИЯ И ОБСЛУЖИВАНИЯ СЧЕТОВ И КАРТ ФИЗИЧЕСКОГО ЛИЦА (В ТОМ ЧИСЛЕ ИНДИВИДУАЛЬНОГО ПРЕДПРИНИМАТЕЛЯ), ДЛЯ ВНЕСЕНИЯ ВКЛАДОВ, ПОЛУЧЕНИЯ ИНВЕСТИЦИОННЫХ УСЛУГ И АРЕНДЫ ХРАНИЛИЩ, А ТАКЖЕ РУКОВОДИТЕЛЯ ИСПОЛНИТЕЛЬНОГО ОРГАНА КАК АФФИЛИРОВАННОГО ЛИЦА ЮРИДИЧЕСКОГО ЛИЦА ПРИ ОТКРЫТИИ СЧЕТА КЛИЕНТАМ-ЮРИДИЧЕСКИМ ЛИЦАМ
1.   Персональные данные и данные, касающиеся Клиента:
1.1.    имя, второе имя (на армянском и английском), фамилия, а также новая фамилия (на армянском и английском), отчество (на армянском и английском),
1.2.   документ, удостоверяющий личность, в том числе бывший (паспорт, удостоверение личности, свидетельство о рождении, заграничный паспорт, свидетельство о рождении за границей, справка формы 9, документ формы 1, Конвенционный проездной документ, временное удостоверение личности, вид на жительство, удостоверение личности, военный билет, справка из паспортного отдела паспортно-визового управления (ПО ПВУ), проездной документ паспортно-визового управления (ПД ПВУ), свидетельство о возвращении, биометрический паспорт, удостоверение беженца и др., номер документа, отдел, выдавший документ, гражданство, второе гражданство, дата выдачи документа, срок действия документа, фото в документе, удостоверяющем личность,
1.3.             национальность,
1.4.             место рождения (область, населенный пункт, страна), адрес места рождения,
1.5.             номерной знак общественных услуг или справка о его отсутствии,
1.6.             статус жизнеспособности (живой/умерший),
1.7.             дата рождения,
1.8.             пол (мужской/женский),
1.9.             образование (не имеет/среднее/среднее профессиональное/высшее/неполное высшее/неполное среднее/магистратура/элементарное/старшая школа),
1.10.          работа, занятие,
1.11.          код места жительства в РА, область проживания в РА, община, населенный пункт, улица, дом, здание, тип дома, квартира, адрес прописки, с какого времени проживает). Адреса прописки и проживания.
1.12.          электронная почта,
1.13.          номер телефона,
1.14.          семейное положение (замужем или женат/не замужем или не женат/разведен(а)/вдова(ец),
1.15.          полный номер акта, зарегистрированного в ЗАГСе (включая серию), тип, дата регистрации, отдел, номер(а) сертификата(ов), дата выдачи сертификата(ов), идентификационный номер.
2.             Данные об исполнительном производстве:
2.1.             код,
2.2.             дата поступления,
2.3.             номер возбуждения дела, характер дела, порядок распределения,
2.4.             имя и адрес должника,
2.5.             сумма, подлежащая конфискации,
2.6.             остаток судебного разбирательства,
2.7.             номер исполнительного листа/предыдущий номер, дата выдачи,
2.8.             статус судебного разбирательства.
Персональные данные, необходимые физическому лицу (в том числе индивидуальному предпринимателю) для получения беззалоговых и залоговых кредитов[1], а также для выполнения функций поручителя, аффилированного лица
данные, указанные в пунктах 1 и 2 настоящего СОГЛАСИЯ, а также:
3.             Данные об автотранспортном средстве (АТС), принадлежащем Клиенту:
3.1.             уникальный идентификатор,
3.2.             номер VIN,
3.3.             мощность двигателя (в лошадиных силах),
3.4.             вес без загрузки,
3.5.             цвет,
3.6.             номер документа,
3.7.             внешний вид регистрационного номера,
3.8.             тип кузова,
3.9.             статус,
3.10.          номер свидетельства о собственности,
3.11.          номер свидетельства о государственной регистрации,
3.12.          группа типа,
3.13.          модель,
3.14.          тип горючего,
3.15.          транзитный номер,
3.16.          информация о специальных примечаниях,
3.17.          номер шасси,
3.18.          год выпуска,
3.19.          тип,
3.20.          максимально допустимая загруженность,
3.21.          фата регистрации,
3.22.          номер двигателя,
3.23.          номер временной регистрации,
3.24.          желтый регистрационный номер,
3.25.          марка,
3.26.          образец марки,
3.27.          примененные ограничения,
3.28.          данные о залоге (дата залога, сумма залога, иностранная валюта залога, место залога, возможность повторного залога, включая сведения о залогодателе, указанные в пункте 1 настоящего Согласия),
3.29.          дата возникновения-окончания права собственности.
4.             Сведения о собственности, принадлежащей клиенту по праву собственности:
4.1.             электронный идентификационный номер объекта недвижимого имущества,
4.2.             адрес объекта недвижимости (область, община, адрес),
4.3.             целевое назначение земельного участка, согласно классификации земельного фонда РА, установленной Земельным кодексом РА
4.4.             практическое назначение земельного участка или вид земли согласно классификации земельного фонда РА, установленной Земельным кодексом РА,
4.5.             площадь земельного участка,
4.6.             вид зарегистрированного права на земельный участок,
4.7.             целевое назначение здания/построек,
4.8.             вид здания/построек,
4.9.             суммарная площадь здания/построек,
4.10.          вид зарегистрированного права на здание/постройки,
4.11.          дата регистрации прав,
4.12.          дата регистрации прав, вытекающих из сделки,
4.13.          тип сделки, лежащей в основе приобретения имущества,
4.14.          цена и валюта договора купли-продажи имущества,
4.15.          данные другой стороны сделки по приобретению имущества (имя, фамилия, отчество физического лица, серия паспорта, номер, ИНН, адрес места жительства, полное наименование юридического лица),
4.16.          данные другой стороны (приобретателя, арендатора) сделки по отчуждению имущества (имя, фамилия, отчество физического лица, серия паспорта, номер, ИНН, адрес места жительства, полное наименование юридического лица),
4.17.          цена и валюта договора о передаче имущества в случае сделок, подлежащих компенсации,
4.18.          доходы.
Подписав или иным образом подтвердив настоящее согласие:
1.       Клиент дает свое безоговорочное согласие на то, что до вступления в деловые правоотношения с Банком и в течение этих правоотношений (за исключением хранения) для использования указанной Клиентом услуги или выступления лица в определенном качестве в целях установления личности, принятия решения, составления заключения, приобретения прав или предоставления прав или привилегий, ограничения или лишения прав и в иных целях (при этом Банк может собирать персональные данные о личности любым законным способом, как непосредственно от него, так и из любых иных источников, не запрещенных законодательством), Банк может обрабатывать, в том числе собирать, фиксировать, вводить, координировать, организовывать, сохранять, преобразовывать, восстанавливать, передавать (лицам или организациям, оказывающим услуги на основе договора о сотрудничестве с Банком или других гражданско-правовых договоров, РА и зарубежным финансовым организациям, которые подписали соглашение о конфиденциальности с Банком или имеют такое обязательство по закону), исправлять, блокировать, уничтожать, использовать, а также множество раз обратиться в любой государственный орган или орган местного самоуправления, в том числе Паспортно-визовый отдел Полиции РА, Полиция РА, Служба регистрации актов гражданского состояния, Служба обеспечения принудительного исполнения, Комитет кадастра РА, Агентство государственной регистрации юридических лиц Минюст РА, Центральный Банк РА, а также к любому лицу, в том числе органу/лицу, предусмотренному Законом РА "О банковской тайне", обрабатывающему данные, и получить/предоставить вышеуказанную необходимую информацию/данные о Клиенте, в том числе информацию, предусмотренную и охраняемую Законом РА «О защите персональных данных».
2.       Клиент осознает, что предоставленная информация и данные в зависимости от их содержания могут повлиять на соответствующие решения, принимаемые ЗАО «АйДи Банк».
3.       Клиент подтверждает, что он проинформирован и осознает, что данные могут быть предоставлены сотрудникам Банка, уполномоченным заниматься обработкой данных.
4.       Клиент настоящим признает, что после прекращения с ним правоотношений обработка персональных данных прекращается, за исключением хранения, и в этих целях персональные данные Клиента шифруются, а доступ к этим данным ограничивается. (данные могут стать доступными только в случаях, предусмотренных законодательством РА). В таком виде данные хранятся 100 лет.
5.       Клиент подтверждает, что он проинформирован о том, что он может в любое время получить доступ к своим персональным данным, потребовать их исправления или уничтожения, если персональные данные являются неполными или неточными, или устаревшими, либо получены незаконным путем или не являются необходимыми для достижения целей обработки.
6.       Клиент подтверждает, что он информирован о том, что он может отозвать настоящее Согласие в любое время, обратившись в Банк в письменной форме с заверенной подписью или в электронном виде с заверенной электронной подписью, в этом случае Банк прекращает деловые отношения с Клиентом, что подразумевает выполнение всех существующих обязательств перед Банком, после чего Банк обязан прекратить обработку персональных данных и уничтожить данные в течение десяти рабочих дней, следующих за днем ​​получения письма отзыва. Банк обязан проинформировать Клиента об уничтожении персональных данных в течение трех рабочих дней с момента уничтожения. При этом уничтожение осуществляется в соответствии с упомянутым выше пунктом 4.
7.       Клиент удостоверяет, что ознакомлен с настоящим согласием и подтверждает, что текст согласия полностью ему понятен, удобен и приемлем.
Обработчиком данных является Закрытое Акционерное Общество "АйДи Банк" (Адрес: ул. Вардананц, 13, Ереван, РА).
[1] Кроме того, термин «Кредит» в настоящем согласии также включает в себя кредитную линию, овердрафт, гарантию, аккредитив, коллекторские счета и другие продукты, содержащие кредитный риск.