Ձեռքբերում՝ «Երիտասարդ ընտանիքին մատչելի բնակարան» ծրագրով
Ձեռք բեր քո անշարժ գույքը IDBank-ի կողմից տրամադրվող շահավետ հիփոթեքային վարկերով։ Օգտվիր «Բնակարաններ երիտասարդներին» ՎՎԿ ՓԲԸ ծրագրի շրջանակներում հիփոթեքային վարկերից։ Ստացիր վարկը սկսած 7.4% տարեկան անվանական տոկոսադրույքից։
Վարկերը տրամադրվում են ֆիզիկական անձանց բնակելի անշարժ գույքի ձեռքբերման նպատակով:
Տարեկան անվանական տոկոսադրույքը սկսվում է 7.4%-ից
Հաստատուն տոկոսադրույք
Ամբողջ ժամանակահատվածի համար
120 ամիս 180 ամիս
Կանխավճարի չափը
Անհրաժեշտ է ընտրել Ձեզ համար նախընտրելի կանխավճարի չափը ստորև նշված սանդղակից
7.5% 25% 50% 75% 100%
մինչև 10 մլն ՀՀ դրամի չափով
Ձեռք բեր քո անշարժ գույքը Ազգային հիփոթեքային ընկերության միջոցով
Փաթեթ IDhome
Ստացիր քո հիփոթեքային վարկը բացառիկ պայմաններով՝ օգտվելով IDhome փաթեթից
Հիփոթեքային վարկի մինչև 10%-ի չափով
Խնայողական հաշիվ
Բանկում գործող տոկոսադրույք +0,5%
IDsalary փաթեթին միանալու դեպքում 0.25%-ով ցածր տոկոսադրույք
0.25%-ով ցածր տոկոսադրույք՝ IDsalary փաթեթին միանալու դեպքում
Rocket Line՝ մինչև 10 մլն ՀՀ դրամի չափով
Վարկային գիծ՝ հիփոթեքային վարկի մինչև 5%-ի չափով
IDhome
Երազանքի բնակարանը երազանքի պայմաններով։ Ձեռք բեր հիփոթեքային վարկ սկսած 4.99%-ից՝ օգտվելով IDhome փաթեթից։ Ստացիր մինչև 10 մլն դրամ Rocket Line սահմանաչափ, մինչև 5 մլն դրամ վարկային գիծ, անվճար Visa Platinum քարտ, 0.5%-ով ավելի շահութաբեր խնայողական հաշիվներ և շատ ավելին։
Ձեռքբերում՝ «Երիտասարդ ընտանիքին մատչելի բնակարան» ծրագրով - Հատուկ առաջարկներ
գոյություն ունեցող (80 և ավելի տոկոս ավարտվածության աստիճան ունեցող) բնակելի անշարժ գույքի ձեռքբերում մշտական բնակության նպատակով
երկրորդային շուկայից գույքի ձեռքբերման դեպքում մինչև 22,500,000
առաջնային շուկայից գույքի ձեռքբերման դեպքում մինչև 27,750,000
121 - 180 ամիս
7․4-8․4%,
առաջնային շուկայից գույքի ձեռքբերման դեպքում՝ 7․5%
8.25% - 10.1%
երկրորդային շուկայից գույքի ձեռքբերման դեպքում՝ 30%`
առաջնային շուկայից գույքի ձեռքբերման դեպքում՝ 20%`
Երևանում և ՀՀ մարզերում ձեռք բերվող անշարժ գույքի արժեքից,
10% ,Երևանում և ՀՀ մարզերում ձեռք բերվող անշարժ գույքի արժեքից, եթե
-բացի ձեռք բերվող բնակելի տան կամ բնակարանի գրավից գրավադրում է նաև այլ բնակելի անշարժ գույք, կամ
- բացի ձեռք բերվող բնակելի տան կամ բնակարանի գրավից ներկայացնում է նաև վարկային հայտը ներկայացնելու օրվա դրությամբ ՀՀ խոշոր հարկատուների ցանկում ընդգրկված 1-ից 300 տեղերը զբաղեցնող իրավաբանական անձանց կողմից տրված երաշխավորություն
- բացի ձեռքբերվող բնակելի տան կամ բնակարանի գրավից հաճախորդը իրականացնում է նաև կանխավճարի ապահովագրություն՝ սահմանված նվազագույն կանխավճարի և իրականացված կանխավճարի տարբերության չափով։
ձեռք բերվող անշարժ գույք` երկրորդային շուկայից ձեռքբերման դեպքում՝ 30% և ավելի կանխավճար կատարելու դեպքում առաջնային շուկայից ձեռքբերման դեպքում՝ 20% և ավելի կանխավճար կատարելու դեպքում,
երկրորդային շուկայից գույքի ձեռքբերման դեպքում՝ 10%-29%, իսկ առաջնային շուկայից գույքի ձեռքբերման դեպքում՝ 10%-19% կանխավճարի դեպքում` ձեռքբերվող անշարժ գույք և - այլ բնակելի անշարժ գույք , կամ - ՀՀ խոշոր հարկատուների ցանկում ընդգրկված 1-ից 300 տեղերը զբաղեցնող իրավաբանական անձի կողմից տրված երաշխավորություն - կանխավճարի ապահովագրություն՝ սահմանված նվազագույն կանխավճարի և իրականացված կանխավճարի տարբերության չափով
70%, եթե գրավադրվում է միայն երկրորդային շուկայից ձեռք բերվող անշարժ գույքը։
80% եթե գրավադրվում է միայն առաջնային շուկայից ձեռք բերվող անշարժ գույքը։
90%-99% ԱՀ առանձին շրջաններից տեղահանված ընտանիքների համար բնակարանային մատչելիության ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակներում:
10% - եթե բացի ձեռքբերվող բնակելի տան կամ բնակարանի գրավից գրավադրում է նաև այլ բնակելի անշարժ գույք, կամ - եթե բացի ձեռքբերվող բնակելի տան կամ բնակարանի գրավից հաճախորդը ներկայացնում է նաև վարկային հայտը ներկայացնելու օրվա դրությամբ ՀՀ խոշոր հարկատուների ցանկում ընդգրկված 1-ից 300 տեղերը զբաղեցնող իրավաբանական անձանց կողմից տրված երաշխավորություն կամ - եթե բացի ձեռքբերվող բնակելի տան կամ բնակարանի գրավից հաճախորդը իրականացնում է կանխավճարի ապահովագրություն` սահմանված նվազագույն կանխավճարի և իրականացված կանխավճարի տարբերության չափով
2. զսպանակաձև՝ մայր գումարի վճարումն ամսական հավասարաչափ մասերով, իսկ տոկոսագումարներինը՝ ամսական *Վարկի գործողության ընթացքում տարեկան անվանական տոկոսադրույքի փոփոխության դեպքում կարող է փոփոխվել վարկի և տոկոսագումարների մարման եղանակը
- Գրավի առարկայի գնահատման վճար*։
- Գրավի առարկայի նկատմամբ սահմանափակումների վերաբերյալ միասնական տեղեկանքի վճար։
- Գրավի առարկա հանդիսացող անշարժ գույքի նոտարական վավերացման վճար։
- Գրավի պայմանագրից ծագող Բանկի իրավունքի պետական իրավասու մարմնում գրանցման վճար *
Առաջնային շուկայից բնակելի անշարժ գույքի ձեռքբերման դեպքում գրավի գնահատման վճարը կարող է իրականացվել Բանկի կողմից
ձեռք բերվող և այլ անշարժ գույքի (այլ գրավի) դեպքում՝ վարկառու/համավարկառու
ՀՀ քաղաքացի ֆիզիկական անձ կամ ՀՀ քաղաքացիություն չունեցող ֆիզիկական անձ, ում ամուսինը հանդիսանում է ՀՀ քաղաքացի
1) 21 տարին լրացած ամուսին(ներ)ը, որոնց տարիքների գումարը չի գերազանցում 70 տարեկանը, կամ
2) միայնակ ծնողը, ով վարկի տրամադրման պահին 18-ից 35 տարեկան է։ Համավարկառու կարող է հանդիսանալ վարկառուի ամուսինը և նրանց 2-ի ընտանիքի անդամներից յուրաքանչյուրը (ընտանիքի անդամներ են համարվում` ամուսինը, վարկառուի և նրա ամուսնու ծնողները, քույրերը և եղբայրները), ում տարիքը վարկի տրամադրման պահին չպետք է գերազանցի 63-ը:
մարումների և զուտ եկամուտների առավելագույն հարաբերակցությունը (ՄԵ) չպետք է գերազանցի 35%։ ընդհանուր պարտքային վճարումների և զուտ եկամուտների առավելագույն հարաբերակցությունը (ԸՊԵ) չպետք է գերազանցի` 45%
Վարկառուի/համավարկառուի եկամուտներ
1. վարկային պատմության բացակայություն կամ 2. վարկի ստացման դիմումի ներկայացման օրվա դրությամբ ֆինանսաբանկային համակարգի նկատմամբ ժամկետանց պարտավորությունների բացակայություն (վարկի, վարկային գծի, օվերդրաֆտի, տրամադրված երաշխավորության և այլնի գծով), և
ՏՈՒՅԺԵՐ, ՏՈՒԳԱՆՔՆԵՐ
Իրականացվում է Բանկի կողմից։ Մանրամասները ներկայացված են Հավելված 2-ում
1. ամուսինների և հնարավոր համավարկառուների ընդհանուր ամսական զուտ եկամտի հանրագումարը չպետք է գերազանցի 800,000 ՀՀ դրամը։
2. ամուսինները չպետք է հանդիսանան այլ բնակելի անշարժ գույքի (բնակելի տան կամ բնակարանի) սեփականատերեր, բացառությամբ, եթե տվյալ բնակարանում/բնակելի տանը հաշվառված անձանց 1 շնչի հաշվով բաժին է ընկնում 18 քմ--ից պակաս տարածք։
3. անշարժ գույքը պետք է ձեռք բերվի մշտական բնակության նպատակով։
Վերավարկավորվող վարկի տոկոսադրույք մինչև -1%, նվազագույնը 12.95%
Վերավարկավորվող վարկի մնացորդային ժամկետ, առավելագույնը 240 ամիս
idcoin
1% idcoin վերավարկավորվող գումարի չափից
Idcoin-ի ստացման հնարավորությունը տրամադրվում է վարկի ստացման ամսաթվին հաջորդող ամսվա մինչև 5-րդ աշխատանքային օրը։ Փաստացի ստացման ենթակա idcoin-ի չափը որոշվում է՝ ելնելով դրանց ամբողջությամբ օգտագործման դեպքում ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված վճարման ենթակա հարկերը նվազեցված չափով: Idcoin-ի ստացման հնարավորությունը տրամադրման համար օգտագործվում է Բանկում գրանցված բջջային հեռախոսահամարը։ Ընդ որում, եթե Բանկում առկա չէ գրանցված հեռախոսահամար, կամ թերի է՝ idcoin ստացման հնարավորությունը չի տրամադրվում։
Սպառողական վարկ
Վերավարկավորվող հիփոթեքային վարկի գումարի մինչև 10 % լրացուցիչ վարկի տրամադրում ՝ համաձայն Rocket վարկի տեղեկատվական ամփոփագրի։
- գրավի պայմանագրից ծագող Բանկի իրավունքի պետական իրավասու մարմնում գրանցման վճար*։
*ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի կողմից տրամադրվող միասնական տեղեկանքի և գրավի պայմանագրից ծագող Բանկի իրավունքի պետական իրավասու մարմնում գրանցման վճարները Բանկում գործող ARPIS ծրագրի միջոցով ձևակերպման դեպքում տեղեկանքի տրամադրման վճար չի գանձվում։ Ծախսերը Բանկի կողմից իրականացվելու դեպքում, եթե վարկառուն վարկն ամբողջությամբ վաղաժամկետ մարում է տեղափոխմանը հաջորդող 24 ամիսների ընթացքում, ապա վարկառուն փոխհատուցում է սույն կետում նշված Բանկի կողմից կատարված ծախսերը, ինչպես նաև 3․3 կետում նշված idcoin-ները։

Ипотечные кредиты с целью приобретения недвижимости
Приобретай свою недвижимость по выгодным ипотечным кредитам, предоставляемым IDBank. Воспользуйся ипотечными кредитами в рамках программы РКО ЗАО «Национальная ипотечная компания» «Квартиры молодым». Получи кредит от номинальной процентной ставки 7,4% годовых.
Кредиты предоставляются физическим лицам для приобретения жилой недвижимости.
120 мес. 180 мес.
7.5% 25% 50% 75% 100%
Приобретение с Национальной ипотечной компанией
Приобретайте свою недвижимость через национальную ипотечную компанию
Годовая номинальная процентная ставка начинается с 13%
Пакет IDhome
Получите свой ипотечный кредит на эксклюзивных условиях, воспользовавшись пакетом IDhome
Сберегательный счет
Действующая в банке процентная ставка + 0,5%
Процентная ставка ниже 0.25% при присоединении пакет IDsalary
Rocket Line - до 10% от суммы ипотечного кредита
Кредитная линия - до 5% от суммы ипотечного кредита
Сберегательный счет - Действующая в банке процентная ставка + 0,5%
IDHome
Квартира мечты по условиям мечты. Получите ипотечный кредит от 4,99% с пакетом IDhome. Получите лимит Rocket Line до 10 миллионов драмов, кредитную линию до 5 миллионов драмов, бесплатную карту Visa Platinum, на 0,5% более выгодные сберегательные счета и многое другое.
Приобретение по программе молодых семей - Специальные предложения
Приобретение существующей жилой недвижимости (со степенью завершенности 80% и более) в целях постоянного жительства
5,000,000 Драм РА
В случае приобретения имущества со вторичного рынка – до 22,500,000.
В случае приобретения имущества с первичного рынка – до 27,750,000
121 - 180 месяцев
7.4-8.4%
8.25% - 10.1%
В случае приобретения имущества со вторичного рынка – 30%.
В случае приобретения имущества с первичного рынка – 20%.
От стоимости недвижимости, приобретаемой в Ереване и регионах РА, 10% в случае приобретения имущества со вторичного рынка, и 7.5% в случае приобретения имущества с первичного рынка (от стоимости недвижимости, приобретаемой в Ереване и регионах РА), если
- кроме залога приобретаемого жилого дома или квартиры в качестве залога предлагается также другая жилая недвижимость, или
- кроме залога приобретаемого жилого дома или квартиры предоставляется также поручительство со стороны юридических лиц, занимающих с 1-го по 300-ое место в списке крупных налогоплательщиков РА по состоянию на дату подачи кредитной заявки,
- кроме залога приобретаемого жилого дома или квартиры, клиент осуществляет также страхование предоплаты в размере разницы между установленной минимальной предоплатой и осуществленной предоплатой.
Приобретаемая недвижимость в случае приобретения со вторичного рынка при осуществлении предоплаты в размере 30% и более, и в случае приобретения с первичного рынка при осуществлении предоплаты в размере 20% и более. в случае приобретения недвижимости со вторичного рынка – 10%-29%, в случае приобретения недвижимости с первичного рынка – 10%-19%. В случае предоплаты – приобретаемая недвижимость и
- другая жилая недвижимость, или - поручительство со стороны юридического лица, занимающего с 1-го по 300-ое место в списке крупных налогоплательщиков РА
-страхование предоплаты в размере разницы между установленной минимальной предоплатой и осуществленной предоплатой
70%, если в качестве залога предлагается только недвижимость, приобретаемая со вторичного рынка. 80%, если в качестве залога предлагается только недвижимость, приобретаемая с первичного рынка.
90%-99%, в рамках государственной программы поддержки по обеспечению доступности жилья для семей вынужденных переселенцев из отдельных регионов Азербайджанской Республики
10% - если кроме приобретаемого жилого дома или квартиры в качестве залога предлагается также другая жилая недвижимость, или - если кроме приобретаемого жилого дома или квартиры в качестве залога клиент предлагает также поручительство со стороны юридических лиц, занимающих с 1-го по 300-ое место в списке крупных налогоплательщиков РА по состоянию на дату подачи кредитной заявки, или
- кроме залога приобретаемого жилого дома или квартиры, клиент осуществляет также страхование предоплаты в размере разницы между установленной минимальной предоплатой и осуществленной предоплатой
Банковский счет открывается как для заемщика, так и для созаемщика в валюте кредита согласно действующим в Банке тарифам.
Если валюта кредита отличается от драма РА, открывается также счет в драмах РА.
Осуществляется со стороны сотрудника:
• Плата за оценку предмета залога,
В случае приобретаемой и другой недвижимости (другого залога) – заемщик/созаемщик
Физическое лицо, являющееся гражданином РА или физическое лицо без гражданства РА, супруг/супруга которой/которого является гражданином РА
1) супруги, достигшие 21-летнего возраста, суммарный возраст которых не превышает 70 лет, или
2) родитель-одиночка, которому на момент выдачи кредита от 18 до 35 лет. Созаемщик может являться супругом/супругой заемщика и каждый из членов семьи обоих (членами семьи считаются супруг/супруга, родители, сёстры и братья заемщика и его/ее супруга/супруги), возраст которых не должен превышать 63 года на момент выдачи кредита.
Максимальное соотношение погашений к чистым доходам не должно превышать 35%. Максимальное соотношение общих долговых выплат и чистого дохода (ОДД) не должно превышать: 45%
1. Отсутствие кредитной истории или,
Штраф за просроченную сумму кредита - 0.1% в день.
Штраф за просроченные проценты по кредиту – 0.1% в день. В случае досрочного погашения суммы кредита:
Все филиалы Банка
4. При приобретении со вторичного рынка стоимость приобретения не более 25 миллионов драм РА, в то же время оценочная рыночная стоимость не более 26 миллионов драм РА, а при приобретении с первичного рынка (непосредственно от застройщика) стоимость приобретения имущества не более 30 миллионов драм РА, в то же время оценочная рыночная стоимость не более 31 миллионов драм РА.
* В случае оформления оплат за единую справку, предоставляемую государственным комитетом кадастра при Правительстве РА, и регистрацию права Банка, вытекающего из договора о залоге, в уполномоченном государственном органе, через действующую в Банке программу ARPIS плата за справку не взимается. В случае осуществления расходов Банком, если заемщик полностью досрочно погашает кредит в течение 24-х месяцев после перевода, то заемщик возмещает расходы, понесенные Банком, указанные в настоящем пункте.