Հիփոթեքային վարկեր Սփյուռքի համար
Ձեր տունը Հայաստանում ավելի մոտ է, քան պատկերացնում եք. ձեռք բերեք տուն հայրենիքում՝ սկսած ընդամենը 7.9% տոկոսադրույքից եվրոյի համար, 8․9% տոկոսադրույքից ԱՄՆ դոլարի համար, 13% տոկոսադրույքից դրամի համար, և մարեք վարկը մինչև 20 տարի ժամկետում։ Վարկի համար նույնականացումը, ինչպես նաև ձևակերպման գործընթացը հնարավոր է իրականացնել ամբողջությամբ հեռահար տարբերակով։
Հիփոթեքային վարկը տրամադրվում է ՀՀ ոչ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց։
Արժույթի ազատություն
ՀՀ դրամ, ԱՄՆ դոլար, եվրո
Սկսած տարեկան 7.9%-ից
Բարձր սահմանաչափ
Մինչև 100 մլն ֏ վարկ
Փաթեթ IDhome
Ստացիր քո հիփոթեքային վարկը բացառիկ պայմաններով՝ օգտվելով IDhome փաթեթից
Հիփոթեքային վարկի մինչև 10%-ի չափով
Խնայողական հաշիվ
Բանկում գործող տոկոսադրույք +0,5%
մինչև 10 մլն ՀՀ դրամի չափով
ՀՀ դրամ, ԱՄՆ դոլար, Եվրո
5,000,000 ՀՀ դրամ / 10,000 ԱՄՆ դոլար / 10,000 եվրո
100,000,000 ՀՀ դրամ / 250,000 ԱՄՆ դոլար / 250,000 եվրո
Հաստատուն տոկոսադրույք՝ առաջին 6 ամիսների համար, լողացող տոկոսադրույք՝ 7-ից մինչև 240 ամիսների համար
ՀՀ դրամի դեպքում՝ 13%-14․5% /ԱԲՀՏ+(3.7%-5.2%)
ԱՄՆ դոլարի դեպքում՝ 8․9%-10.5% /ԱԲՀՏ+(5%-6.6%)
եվրոյի դեպքում՝ 7․9%-9.5% /ԱԲՀՏ+(5․9%-7.5%)
ՀՀ դրամի դեպքում՝ 13.83% - 16․80%
ԱՄՆ դոլարի դեպքում՝ 9.27% - 11.25%
եվրոյի դեպքում՝ 8.19% - 10.15%
ՀՀ դրամի դեպքում՝ 20%
ԱՄՆ դոլարի դեպքում՝ 30%
եվրոյի դեպքում՝ 30%
70-80%
Հաճախորդին հեռահար նույնականացման և վարկային հայտի ուսումնասիրության վճար
25,000 ՀՀ դրամ ( համարժեք արտարժույթ)
Բանկային հաշիվ բացվում է թե՛ վարկառուի և թե՛ համավարկառուի համար վարկի արժույթով՝ համաձայն Բանկի գործող ոչ ռեզիդենտ անձանց սակագների։ Եթե վարկի արժույթը տարբերվում է ՀՀ դրամից, բացվում է նաև ՀՀ դրամով հաշիվ։
Ոչ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձ
վարկի տրամադրման որոշումը կայացնելուց հետո անհրաժեշտ փաստաթղթերն ամբողջական ներկայացնելու և գրավի իրավունքի գրանցումից հետո առավելագույնը 5 աշխատանքային օր
Հաստատված վարկի որոշման վավերականության ժամկետը լրանալուց հետո երեք ամսվա ընթացքում վարկի տրամադրման վերաբերյալ որոշումը կարող է վերահաստատվել առանց լրացուցիչ դիմում ներկայացնելու, եթե վարկառուի (համավարկառուի) և ընտանիքի անդամների վարկային պատմությունները և եկամուտները էական փոփոխությունների չեն ենթարկվել։ *Անհրաժեշտության դեպքում Բանկի կողմից կարող է պահանջվել թարմացնել եկամուտները հիմնավորող փաստաթղթերը։
Բանկը հաճախորդի հետ կնքում է գլխավոր վարկային պայմանագիր մինչև 240 ամիս ժամկետով
43.74 KB
Հիփոթեքային վարկը տրամադրվում է ՀՀ դրամով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով
Վարկի նվազագույն գումար՝ 5,000,000 ՀՀ դրամ, 10,000 ԱՄՆ դոլար, 10,000 եվրո։ Վարկի առավելագույն գումար՝ 100,000,000 ՀՀ դրամ, 250,000 ԱՄՆ դոլար, 250,000 եվրո: Ինչպես նաև, մինչև 50% վարկ-գրավ հարաբերակցության դեպքում եկամուտների  վերլուծություն չի կատարվում, և վարկի առավելագույն գումարը այդ դեպքում պետք է կազմի 50 մլն․ դրամ
ՀՀ դրամի դեպքում՝ տարեկան անվանական լողացող տոկոսադրույք՝ 6-ից մինչև 240 ամիսների համար ԱԲՀՏ+ [3.7%-5.2%], տարեկան փաստացի տոկոսադրույք՝ 13.83%-16.80%։ ԱՄՆ դոլարի դեպքում՝ տարեկան անվանական լողացող տոկոսադրույք՝ 6-ից մինչև 240 ամիսների համար ԱԲՀՏ+ [5%-6․6%], տարեկան փաստացի տոկոսադրույք՝ 9.27% - 11.25%։ Եվրոյի դեպքում՝ տարեկան անվանական լողացող տոկոսադրույք՝ 6-ից մինչև 240 ամիսների համար ԱԲՀՏ+ [5.9%-7․5%], տարեկան փաստացի տոկոսադրույք՝ 8.19% - 10.15%։
ԱՄՆ քաղաքացիներին վարկավորելիս անհրաժեշտ են եկամուտը հավաստող հատուկ փաստաթղթեր՝ 1040,1065,1099msc, 1120, 8879, fw2, իսկ այլ երկրի քաղաքացիներին վարկավորելիս՝ համապատասխան երկրի օրենսդրությամբ սահմանված եկամուտները հավաստող փաստաթղթեր

5.000.000 - 100.000.000 ֏
Ваш дом в Армении ближе, чем думаете. Приобретите жилье на родине с ипотечной ставкой всего от 7,9% для евро, от 8,9% для долларов США и 13% для драма, с возможностью погашения в течение до 20 лет. Идентификацию и оформление кредита можно полностью осуществить удаленно.
Ипотечный кредит предоставляется физическим лицам – нерезидентам Армении.
Свобода выбора валюты
Доступно в AMD, USD, EUR
От 7,9% годовых
Высокий кредитный лимит
До 100 млн драм
До 10 000 000 драм РА
Ремонт на собственные средства банка
Ремонтируй свою недвижимость с доступным ипотечным кредитом из собственных средств банка
Фиксированная или плавающая ставка
Доступны 2 варианта погашения процентной ставки
Высокий лимит
Максимальный размер кредита-125,000,000 драмов
Доллар США
Евро
5,000,000 Драм РА, 10,000 Доллар США / Евро
100,000,000 Драм РА, 250,000 Доллар США / Евро
Тип номинальной годовой процентной ставки
Фиксированная процентная ставка: для первых 6 месяцев
Фиксированная процентная ставка в течение первых 6 месяцев, плавающая процентная ставка начиная с 7ого месяца до 240 месяцев
Драм РА՝ 13%-14․5% /РПСБА+(3.7%-5.2%)
Доллар США՝ 8.9%-10.5% /РПСБА+(5%-6.6%)
Евро՝ 7.9%-9.5% /РПСБА+(5․9%-7.5%)
13.83% - 16․80% (Драм РА)
9.27% - 11.25% (Доллар США)
8.19% - 10.15% (Евро)
Начиная от 20% предоплаты
Начиная от 70%
• «Дифференцированный» - выплата основной суммы ежемесячно равными частями, выплата процентов ежемесячно
Плата за удаленную идентификацию клиента и рассмотрение кредитной заявки
25,000 драмов РА ( эквивалент в иностранной валюте)
Банковский счет открывается как для заемщика, так и для созаемщика в валюте кредита согласно действующим в Банке тарифам.
Следующие расходы оплачиваются клиентом: • Плата за оценку предмета залога,
Физическое лицо-нерезидент
Штрафы, пени
Все филиалы Банка, сайт idbank.am, Контакт-центр
До 5-и рабочих дней после предоставления полноценного пакета документов, требуемых Банком
Банк заключает с клиентом главный кредитный договор на срок до 240 месяцев
35.49 KB
Ипотечный кредит предоставляется в драмах РА, долларах США и евро
Минимальная сумма кредита: 5 000 000 драмов, 10 000 долларов США, 10 000 евро. Максимальная сумма кредита: 100 000 000 драмов, 250 000 долларов США, 250 000 евро. Также, в случае соотношения кредита к залогу до 50%, анализ доходов не проводится, а максимальная сумма кредита в этом случае должна составлять 50 миллионов драмов
Максимальный срок погашения ипотеки составляет 240 месяцев
В случае драмов: годовая номинальная плавающая процентная ставка на срок от 6 до 240 месяцев составляет РПСБА+ [3,7%-5,2%], годовая фактическая процентная ставка составляет 13,83%-16,80%. В случае долларов США годовая номинальная плавающая процентная ставка на срок от 6 до 240 месяцев составляет РПСБА+ [5%-6,6%], годовая фактическая процентная ставка составляет 9,27%-11,25%. В случае евро годовая номинальная плавающая процентная ставка на срок от 6 до 240 месяцев составляет РПСБА+ [5,9%-7,5%], годовая фактическая процентная ставка составляет 8,19%-10,15%.
Заемщиком и созаемщиком могут быть физические лица старше 21 года, при этом их возраст на момент окончания срока погашения кредита не должен превышать 65 лет
При кредитовании граждан США требуются специальные документы, подтверждающие доход: 1040, 1065, 1099msc, 1120, 8879, fw2. При кредитовании граждан других стран требуются документы, подтверждающие доход, в соответствии с законодательством соответствующей страны․
Штраф за досрочное погашение не взимается по отношению к той сумме, которая не превышает общую сумму основных сумм кредита, предусмотренных графиком погашению по кредиту за 12 месяцев с момента досрочного погашения