Ներկայում Բանկի Խորհրդի կառուցվածքը հետևյալն է
Արթուր Ջավադյան – Պարոն Ջավադյանը 1989-1991թթ․ զբաղեցրել է տարբեր ղեկավար պաշտոններ «Երևան» բանկում, իսկ 1997-2000 թթ.՝ «ՀայԻնվեստբանկում»: 1997-2020 թթ․ զբաղեցրել է ՀՀ Կենտրոնական բանկի խորհրդի նախագահի, Կենտրոնական բանկի նախագահի խորհրդականի, Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալի, Կենտրոնական բանկի նախագահի պաշտոնները։ 2008-2020 թթ․ եղել է ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահը, ՈՒՎԿ «Ազգային Հիփոթեքային Ընկերության» խորհրդի նախագահը, ՈՒՎԿ «Բնակարան երիտասարդների համար», վարկային բյուրո «ACRA», «ԱրՔա» համակարգեր, «Հայինկասացիա» ՓԲԸ, ինչպես նաև Հայաստանի ֆոնդային բորսայում խորհրդի անդամ։ 2020 թվականից նա հատուկ հանձնարարություններով ՀՀ դեսպան է։
Կարեն Մարգարյան - Կարեն Մարգարյանը տնտեսագիտության դոկտոր է, տեխնիկական գիտությունների թեկնածու` ավելի քան 37 տարվա փորձով ղեկավար պաշտոններում: Ներկայումս Երևանի Հայ-ռուսական համալսարանի մեդիայի, գովազդի և կինոյի ինստիտուտի տնօրենն է։ 2016 թվականից «ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ խորհրդի անդամ է։ 2022 թվականից GFN.AM-ի հիմնադիրն ու գործադիր տնօրենն է։ Ունի գիտական կոչումներ և հեղինակ է տնտեսագիտության ու կառավարման վերաբերյալ ավելի քան հիսուն գիտական աշխատությունների։ Կարեն Մարգարյանը հայտնի է նաև որպես տասից ավելի գեղարվեստական վեպերի հեղինակ։
Ֆերնանդո Կաստինյեիրաս – Պարոն Կաստինյեիրասը միացել է «Արթուր Անդերսենին» 1990թ․-ին Մադրիդում՝ ունենալով դրամական շուկայի բրոքերի երկու տարվա փորձ: 1996-2002թթ․ նա ձեռնարկել է չորսամյա միջազգային փորձի ծրագիր՝ Լոնդոնի Գլոբալ ներդրումային բանկային խմբում իր աշխատանքին զուգահեռ: 2002թ.-ին Ֆերնանդոն դարձել է Management Solutions (MS) միջազգային խորհրդատվական ընկերության համահիմնադիրը: 2016 թ․-ից նա Athos Capital, SGEIC, S.A.-ի հիմնադիրն է, նախագահն ու գործադիր տնօրենը։
Ելենա Խաչվանքյան - Ելենա Խաչվանքյանը ֆինանսների և կառավարման մասնագետ է, ունի ակադեմիական և գործնական մեծ փորձ: Ներկայում զբաղեցնում է խորհրդատուի պաշտոն մի շարք միջազգային ֆինանսական հաստատություններում՝ մասնագիտանալով պետական ֆինանսների և պետական կառավարման ոլորտներում: Նա մեծ փորձ ունի ռազմավարական պլանավորման, լայնածավալ ենթակառուցվածքային նախագծերի, հարկաբյուջետային ռիսկերի գնահատման և զարգացման ֆինանսավորման մեջ: Երկարամյա փորձը ներառում է առանցքային պաշտոններ բիզնես խորհրդատվության, ՓՄՁ ռազմավարության մշակման և ֆինանսական կառավարման ոլորտներում Vallex ընկերությունների խմբում։ Բացի այդ, Ելենան ավարտել է ecoDa-ի European Board Diploma ծրագիրը, որի արդյունքում ձեռք է բերել կորպորատիվ կառավարման ոլորտում ժամանակակից գիտելիքներ:
Անդրեաս Բլազե – Պարոն Բլազեն ունի 15 տարվա բազմազան փորձ մասնավոր կապիտալիներդրումային բանկային գործունեությանտեխնոլոգիաներիմանրածախ առևտրիավտոմոբիլային և կառավարման խորհրդատվության ոլորտներում, մասնավորապես՝ ներդրումների, պորտֆելի կառավարման, թվային փոխակերպման և գործառնական կառավարման մեջ: 2024 թ․-ի հունվարից նա հանդիսանում է Գործառնական գործընկեր AURELIUS Wachstumskapital-ում (Գերմանիա): Նա զբաղեցրել է առանցքային պաշտոններ CECONOMY AG-ում և եղել է Միաձուլումների և ձեռքբերումների (M&A) ռազմավարության տնօրեն Federal-Mogul-ում (ԱՄՆ):

Изменения в составе Совета Банка
После изменения структуры акционеров ЗАО «АйДи Банк» 14-го февраля 2024 года произошли изменения в составе Совета ЗАО «АйДи Банк».
На данный момент состав Совета Банка следующий:
Артур Джавадян. В течение 1989-1991 годов занимал различные руководящие должности в банке “Ереван”, а в течение 1997-2000 годов - в «Арминвестбанке».
В течение 1997-2020 годов занимал должности председателя совета ЦБ РА, советника председателя ЦБ РА, заместителя председателя ЦБ, а также председателя ЦБ РА.
В течение 2008-2020 в качестве председателя ЦБ Армении являлся председателем совета УКО “Национальная Ипотечная компания”; УКО “Квартира- молодежи”; кредитного бюро “АКРА”; системы “Арка”; ЗАО “Арминкасация”; а также членом совета в Фондовой бирже Армении. С 2020г. является послом РА по особым поручениям.
Карен Маркарян. Г-н Маркарян - доктор экономических и кандидат технических наук с 37-летним стажем в руководящих должностях. На данный момент занимает должность директора Института медиа, рекламы и кино Российско-армянского университета в Ереване. С 2016 года он является членом совета ЗАО "АйДи Банк". С 2022 года является основателем и исполнительным директором GFN.AM. Обладатель научных званий, автор более пятидесяти научных трудов по экономике и управлению. Карен Маркарян также известен как автор более десяти художественных романов.
Фернандо Кастиньейрас. Г-н Кастиньейрас присоединился к «Артур Андерсен» в Мадриде в 1990 году, после двух лет опыта работы брокером на денежном рынке. С 1996 по 2002 год Фернандо инициировал четырехлетнюю программу международного опыта, параллельно своей работе в Global Investment Banking Group в Лондоне. В 2002 году Фернандо стал сооснователем международной консалтинговой фирмы Management Solutions (MS). С 2016 года он является основателем, председателем и генеральным директором Athos CapitalSGEICS.A.
Елена Хачванкян. Елена Хачванкян - профессионал в области финансов и управления с богатым академическим и практическим опытом. В настоящее время она занимает должность консультанта в нескольких международных финансовых организациях, специализируясь в области государственных финансов и государственного управления. У нее большой опыт в стратегическом планировании, крупномасштабных инфраструктурных проектах, оценке фискальных рисков и финансировании развития. Занимала стратегические должности в области бизнес-консультирования, разработки стратегии МСП и финансового управления в группе компаний Vallex. Окончила программу European Board Diploma ecoDa, что обеспечило ей актуальные знания в области корпоративного управления.
Андреас Блазе. Г-н Блазе имеет 15-летний опыт работы в сфере прямых инвестиций, инвестиционно-банковских услуг, технологий, розничной торговли, автомобилестроения и управленческого консалтинга, включая управление портфелем, цифровую трансформацию и операционное лидерство. С января 2024 года является операционным партнером в AURELIUS Wachstumskapital (Германия). До этого он занимал ключевые позиции в CECONOMY AG, а также должность директора по слияниям и поглощениям и стратегии в компании Federal-Mogul (США).