Տեխնիկական աշխատանքներ
Ավելի որակյալ ծառայություններ մատուցելու նպատակով մեր թիմն իրականացնում է տեխնիկական վերազինման աշխատանքներ, որոնցով պայմանավորված՝ հոկտեմբերի 27-ի ժամը 08։00-ից մինչև հոկտեմբերի 27-ի ժամը 14։30-ը անհասանելի կլինեն․
·        Idram&IDBank հավելվածում «Բանկինգ» բաժինը,
·        IDBanking.am առցանց հարթակը,
·        IDBank-ի, Իդրամի, Telcell-ի, MobiDram-ի, EasyPay-ի, Upay-ի և Fast Shift-ի տերմինալներով և դրամապանակներով դեպի IDBank-ի հաշիվներ փոխանցումները, վարկերի մարումները,
·        IDBusiness Mobile հավելվածը,
·        Իրավաբանական անձանց Բանկ-հաճախորդ համակարգը:
·        IDpay հավելվածով անհասանելի կլինեն միայն հեռախոսահամարի մուտքագրմամբ IDBank-ի քարտերին/հաշիվներին փոխանցումները, իսկ քարտի համարով փոխանցումները կգործեն անխափան:
Անխափան վճարումներ կատարելու համար խնդրում ենք Իդրամ դրամապանակին նախապես ունենալ բավարար միջոցներ կամ բոլոր անհրաժեշտ գործարքներն իրականացնել մինչև նշված ամսաթիվը: IDBank-ի քարտերը բոլոր վաճառակետերում, առցանց խանութներում կշարունակեն գործել անխափան։
Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով IDBank-ի քարտերի համալրումները հասանելի կլինեն տերմինալների «Փոխանցումներ դեպի քարտեր» բաժնից՝ 1% միջնորդավճարով, իսկ Idram&IDBank հավելվածում դրամապանակից կամ կից քարտերից դեպի IDBank-ի քարտեր փոխանցումները հասանելի կլինեն 0,5% միջնորդավճարով։

В целях улучшения качества услуг и обслуживания наша команда проводит переоснащение банковской программы, в связи с чем с 27 октября с 08:00 до 27 октября 14:30 будут недоступны следующие услуги:
·        Раздел «Банкинг» в приложении Idram&IDBank,
·        Онлайн платформа IDBanking.am,
·        Пополнение счетов и погашение кредитов IDBank-а через терминалы и кошельки IDBank, Idram, Telcell, MobiDram, EasyPay, Upay, Fast Shift,
·        Мобильное приложение IDBusiness,
·        Система банк-клиент для юридических лиц.
·        Через приложение IDpay будут недоступны переводы на карты/счета IDBank-а только по номеру телефона, а переводы по номеру карты будут работать без перебоев.
Во избежание неудобств, просим иметь средства на своем кошельке Idram для бесперебойного осуществления всех необходимых платежей и транзакций. Вы также можете выполнить все транзакции до отмеченной даты. Карты IDBank-а во всех торговых точках и онлайн магазинах будут работать без перебоев.
Пополнение счетов IDBank-а через терминалы Idram-а и IDBank-а будет доступно в разделе «Переводы на карту» с комиссией 1%, а в приложении Idram&IDBank переводы на карты IDBank-а будут доступны с кошелька и прикрепленных карт с комиссией 0,5%.